Logo SOS
Vstup do členské sekce:


Soutěž o ceny

Tentokrát na téma:
Nakupujeme se slevou

Víte, že ...

když spotřebitel reklamuje neodstranitelnou vadu, má právo na výměnu za nové zboží nebo na vrácení peněz - viz zákon 40/1964 Sb. §622

další tipy

Anketa pro Vás
Ocenili byste možnost mimosoudního řešení sporu s podnikatelem?
(Počet hlasů: 46)

(43.48 %)
(32.61 %)
(2.17 %)
(15.22 %)
(6.52 %)

Výsledky starších anket

Rubriky článků
Nejčtenější články za měsíc
Nejčtenější články za rok

Články od autora: Jakub Pechlát

Ing. Jakub Pechlát je externím spolupracovníkem Sdružení obrany spotřebitelů ČR od roku 2000. Zabývá se překládáním zahraničních materiálů se spotřebitelskou tématikou i materiálů SOS a věnuje se mj. problematice mezinárodního obchodu, geneticky modifikovaných potravin a odpovědné spotřeby.
E-mail:


Stanovisko k mobilnímu obchodu II.
Organizace Transatlantický spotřebitelský dialog (TACD), jejímž členem Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) také je, vydala stanovisko k mobilnímu obchodu. Druhou část dnes zveřejňujeme.
Stanovisko k mobilnímu obchodu I.
Organizace Transatlantický spotřebitelský dialog (TACD), jejímž členem Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) také je, vydala stanovisko k mobilnímu obchodu. První část zveřejňujeme.
Duševní vlastnictví a spotřebitelé
Transatlantický spotřebitelský dialog (TACD), sdružující všechny hlavní spotřebitelské organizace z Evropy a USA, je konzultačním fórem Evropské komise a vlády USA. V poslední době zintenzivňuje práci na otázkách duševního vlastnictví (IP).
Co je Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO)?
Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) je méně známou součástí OSN. Sídlí v Ženevě a má 900 zaměstnanců. V současnosti sdružuje WIPO celkem 180 členských států.
Výsledky průzkumu internetových serverů o cestování
Společný průzkum realizovaný evropskými a americkými spotřebitelskými organizacemi ukázal, že online cestování není ve všem takové, jak na první pohled vypadá.
Evropské spotřebitelské organizace zvou k výběru menu
Podle Světové zdravotnické organizace trpí v zemích EU více než polovina dospělé populace nadváhou, každé páté dítě je obézní a kardiovaskulární nemoci jsou zodpovědné za více než polovinu všech úmrtí, přičemž asi třetina z nich je způsobena špatnými stravovacími návyky. Je nejvyšší čas na razantní opatření!
Stručné zprávy z BEUC (VII.)
Na příklady „špatných“ tvrzení na potravinách, prodávaných v Evropské unii, upozorňují členské organizace BEUC. Na nich se daří ukázat, jakým obtížím musí spotřebitelé při nákupu potravin čelit.
Stručné zprávy z BEUC (VI.)
BEUC vítá návrh Evropské komise, který vytváří základy práv cestujícího na železnici pro celou Evropu.
Stručné zprávy z BEUC (V.)
Během prvního plenárního zasedání nového Evropského parlamentu (EP) v červenci naléhal BEUC (Evropská kancelář sdružení pro ochranu spotřebitelů) na nové poslance, aby se zaměřili na potenciálně nebezpečné chemikálie přítomné ve výrobcích, které spotřebitelé každodenně používají.
Stručné zprávy z BEUC (IV.)
Dne 14. září hlasovala Evropská komise o návrhu komisaře Bolkensteina liberalizovat trh s náhradními díly pro auta. Návrh zavádí ve směrnici o ochraně designu „klauzuli o opravách“, a tak mohou být viditelné díly aut (nárazníky, kapoty, dveře, světla, zadní ochranné panely, přední skla a blatníky) volně reprodukovány nezávislými výrobci dílů a prodávány na trhu EU pro účely oprav aut.
Stručné zprávy z BEUC (III.)
Evropská komise v lednu 2004 navrhla směrnici o službách na vnitřním trhu, která je navržená velmi široce. Pokrývá všechny služby (mimo dopravu, elektronické komunikace a finanční služby) a jejím cílem je podpořit volný pohyb služeb přes hranice.
Stručné zprávy z BEUC (II.)
BEUC (Evropská kancelář sdružení pro ochranu spotřebitelů) velmi potěšilo, že Rada pro hospodářskou soutěž se 24. září 2004 shodla na trvalém zákazu ftalátů v hračkách pro děti. Návrh zakáže tři ftaláty (DEHP, DBP a BBP) ve všech hračkách a výrobcích pro péči o děti a další tři (DINP, DIDP, DNOP) v hračkách a výrobcích pro děti do tří let anebo v těch, které děti berou do úst.
Stručné zprávy z BEUC (I.)
BEUC (Evropská kancelář sdružení pro ochranu spotřebitelů) s potěšením přijal zprávu, že se ministři členských států na setkání Rady pro hospodářskou soutěž dne 24. září 2004 neshodli na znění návrhu nařízení o podpoře prodeje na vnitřním trhu
Hlavním cílem je spolupráce
Zkratka ICRT označuje sdružení 25 spotřebitelských organizací z 23 zemí, především z Evropy, ale také z Austrálie, Nového Zélandu a Hongkongu. V Evropě jsou členy ICRT všechny důležité nezávislé spotřebitelské organizace, které mají vlastní výzkumné oddělení.
Bezpečné chemikálie na dosah
Jaký vliv má zboží každodenní potřeby na zdraví spotřebitelů?
1 | 2 | 3 | 4 | .. | 20 | Další

Akce
Akce
Trvejte na svých právech
Český rozhlas 2 Praha
Každé druhé pondělí v měsíci se můžete zástupce SOS ptát na spotřebitelské problémy ve vysílání Českého rozhlasu 2 Praha od 10:27 do 10:45 hod.

(c) Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, Rytířská 10, 110 00 Praha 1, IČ: 48429627. Všechny zveřejňované údaje mají pouze informativní charakter a nemohou být použity jako důkazní materiál. SOS nenese odpovědnost za aktuálnost, úplnost a správnost poskytovaných informací. S technickými náměty a připomínkami se obracejte na webmastera. Využíváme webhosting a publikační systém Toolkit od Econnectu. [CNW:Counter]

Logo Evropské unieLíbí se Vám náš server? Prosíme, podpořte nás.

Děkujeme za podporu naší činnosti:
Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, Evropské unii v rámci programu Transition Facility administrovaném Nadací rozvoje občanské společnosti, Generálnímu ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské unie.