Logo SOS
Vstup do členské sekce:Soutěž o ceny
Víte, že ...

prodávající musí zajistit, aby jím prodávané výrobky byly označeny označením výrobce nebo dovozce - viz zákon 634/1992 Sb. §10

další tipy

Anketa pro Vás
Jaké máte zkušenosti se službami cestovních kanceláří? (Počet hlasů: 18)

(33.33 %)
(16.67 %)
(22.22 %)
(5.56 %)
(22.22 %)

Výsledky starších anket

Rubriky článků
Nejčtenější články za měsíc
Nejčtenější články za rok

Trvejte na svých právech
Spotřebitelské časopisy
Český rozhlas 2 Praha
Každé druhé pondělí v měsíci se můžete zástupce SOS ptát na spotřebitelské problémy ve vysílání Českého rozhlasu 2 Praha od 10:27 do 10:45 hod.

RAPEX - systém rychlého varování pro nepotravinové výrobky, 31. týden
Předkládáme Vám seznam výrobků, které byly v 31. týdnu zachyceny dozorovými orgány v zemích Evropské unie a kvůli potenciální nebezpečnosti vůči spotřebitelům byly uveřejněny v systému rychlého varování pro nepotravinové výrobky – RAPEX.
Cestovní kanceláře při účtování dodatečných poplatků také porušují zákon
GARDE-EPS a SOS se po leteckých společnostech zaměřilo v problematice protiprávního účtování dodatečných poplatků na cestovní kanceláře.Právníci programu GARDE Ekologického právního servisu (EPS) a Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) včera vyzvali největší cestovní kanceláře v České republice ke zdržení se protiprávního jednání.
Srpnový TEST
Co přináší čtenářům srpnové vydání časopisu TEST? Tentokrát byly testovány vlastnosti digitálních fotoaparátů, mobilních telefonů, a to zejména těch s integrovaným fotoaparátem, ale také například in-line brusle.
Vyhodnocení červencového kola spotřebitelské soutěže
Nakupování na úvěr se stalo trendem poslední doby, a tak si mohli účastníci červencového kola naší spotřebitelské soutěže ověřit své znalosti v této oblasti.
Pozor na zmenšeniny motorek a dvoustopých vozítek !
Dostatek kvalifikovaných informací je pro spotřebitele nezbytný, můžeme si to ukázat na příkladu tzv. MINIBIKE – tj. v poslední době stále populárnějších relativně levných kopií závodních motocyklů a různých vozítek ve zmenšeném měřítku.
RAPEX - systém rychlého varování pro nepotravinové výrobky, 32. týden
Předkládáme Vám seznam výrobků, které byly v 32. týdnu zachyceny dozorovými orgány v zemích Evropské unie a kvůli potenciální nebezpečnosti vůči spotřebitelům byly uveřejněny v systému rychlého varování pro nepotravinové výrobky – RAPEX.
Práva turistů po požárech na Chalkidiki
Někteří turisté, kteří mají zaplacenou dovolenou na tyto dny na řecký poloostrov Chalkidiki, nevědí, na co mají nárok a zda mohou před cestou od smlouvy odstoupit. Některé cestovní kanceláře tvrdí, že je na poloostrově vše v naprostém pořádku a že turisté stráví skvělou dovolenou. SOS upozorňuje, že turisté v určitých případech mají právo na odstoupení od smlouvy bez jakékoli pokuty.
Poškození klienti internetového bankovnictví Komerční banky se mohou spojit
Sdružení obrany spotřebitelů vyzývá všechny, kterým zmizely z účtu u Komerční banky určité finanční prostředky, aby se sdružili přes www.spotrebitele.info/kb. Spojením získají možnost aktuálních informací o dalším vývoji celé kauzy, ale bude také evidentnější, o jaký rozsah průlomu zabezpečení internetového bankovnictví se jedná.
Zveme vás na rozhlasové vlny
V pravidelném pořadu Poradna ve vysílání Českého rozhlasu 2 Praha bude v pondělí 28. srpna opět hostem zástupce SOS. Pořad začíná v 10 hodin 27 minut a hovořit se bude o spotřebitelském úvěru.
Spotřebitelé mohou požadovat náhradu za nekvalitní dodávku elektřiny
Díky nové vyhlášce mají nyní odběratelé elektřiny větší práva při požadování náhrad za nedodržování podmínek dojednaných ve smlouvě.
Účtování příplatků k letenkám je v rozporu se zákonem
Tisková zpráva SOS a GARDE-EPS ze dne 21. srpna 2006
Praxe leteckých společností, která spočívá v rozdělování skutečné ceny letu mezi vlastní cenu letenky a dodatečné „servisní“ poplatky představuje dle názoru právníků programu GARDE Ekologického právního servisu (EPS) a Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) porušení zákona o ochraně spotřebitele i obchodního zákoníku. Právníci GARDE-EPS se společně s SOS obrátili na společnost České aerolinie, jakožto člena aliance leteckých společností Skyteam, s výzvou ke zdržení se protiprávního jednání.
Trh s plynem se liberalizuje
V oblasti trhu s energiemi došlo po vstupu České republiky do EU k mnohým změnám. Pro spotřebitele to znamená, že došlo k liberalizaci trhu s energiemi.
Trh s elektřinou se uvolnil
V oblasti trhu s energiemi došlo po vstupu České republiky do EU k mnohým změnám. Pro spotřebitele to znamená, že došlo k liberalizaci trhu s energiemi.
Třetina spotřebitelů nemá dobré zkušenosti s reklamacemi automobilů
Jak dokazují výsledky ankety, kterou SOS pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách, spotřebitelé nejsou příliš spokojeni s reklamacemi svých automobilů. Více jak 30 % respondentů si myslí, že prodejci automobilů se k reklamacím staví spíše odmítavě.
RAPEX - systém rychlého varování pro nepotravinové výrobky, 30. týden
Předkládáme Vám seznam výrobků, které byly v 30. týdnu zachyceny dozorovými orgány v zemích Evropské unie a kvůli potenciální nebezpečnosti vůči spotřebitelům byly uveřejněny v systému rychlého varování pro nepotravinové výrobky – RAPEX.

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 141 | Další

(c) Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, Rytířská 10, 110 00 Praha 1, IČ: 48429627. Všechny zveřejňované údaje mají pouze informativní charakter a nemohou být použity jako důkazní materiál. SOS nenese odpovědnost za aktuálnost, úplnost a správnost poskytovaných informací. S technickými náměty a připomínkami se obracejte na webmastera. Využíváme webhosting a publikační systém Toolkit od Econnectu. [CNW:Counter]

Líbí se Vám náš server? Posílejte nám své další náměty či poděkování prostřednictvím SMS s textem SOS WEB na číslo 900 0906 (tato SMS je Vám zpoplatněna částkou 6 Kč, technicky zajišťuje Marketing Evolution s.r.o.). Poradenskou linku 900 08 08 08 s tarifem 8 Kč/min neprovozují Český Telecom, Eurotel, T-Mobile a Oskar.

Logo Evropské unie Děkujeme za podporu naší činnosti:
Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, Evropské unii v rámci programu Transition Facility administrovaném Nadací rozvoje občanské společnosti, Generálnímu ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské unie.