Categories
Articles

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

 

Seznam společností v databázi spotřebitelských zkušeností

Vložit další negativní zkušenost

Vložit další pozitivní zkušenost

 


Zobrazit všechny negativní zkušenosti

Zpět

Negativní zkušenost č. 120 ze dne 2011-11-01

Vložil/vložila: Matěj Pecháček

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Citibank Europe plc
Kraj:

Karlovarský

IČ:

28198131

Web:

www.citikarta.cz

smlouva o vystavení kreditní karty – pouliční prod
Dnes (31.10.2011) jsem uzavřel smlouvu týkající se vystavení kreditní karty banky Citibank. Pokud je to možné rád bych odstoupil od smlouvy i ode všech souhlasů k využívání mých osobních údajů.

Obracím se na Vás ze dvou důvodů:
1) Prodejce mi dle mého názoru záměrně lhal (o zpracování osobních údajů) a kromě toho mi záměrně nevysvětlil, co mi vlastně nabízí.
2) K uzavření smlouvy podle mě došlo pod psychyckým nátlakem a jen kvůli tomuto nátlaku.

Ačkoliv se může jevit tento případ jako banální (nemyslím, že by mi hrozila nějaká finanční újma), domnívám se, že jednání, kterému jsem byl vystaven, není korektní minimálně z morálního hlediska. Proto bych rád nějak přispěl k tomu, aby takové jednání nebylo v budoucnu podobným společnostem tolerováno.

Budu vděčný za jakoukoliv radu použitelnou v tomto případě.
(Rady typu, že si mám dávat pozor, jsou v takové situaci málo platné. To jsem dobře věděl i předtím a přesto mi to nepomohlo.)
Díky za Váš čas.

Podrobnější popis události:
(pokud Vás to zajímá)

Dnes jsem byl v prostoru obchodního domu TESCO v Chebu osloven prodejcem Citibank. Nabídl mi informace o výhodném nakupování čehokoliv se slevou až 25%. Protože byl neodbytný a zpočátku vše vypadalo nezávazně, nechal jsem se přesvědčit k rozhovoru, ačkoliv jsem o jeho nabídku neměl vážnější zájem. Další jednání probíhalo u stánku, kde byli další dva pracovníci.

Ve skutečnosti se ale prodejce podáváním nějakých informací nehodlal zdržovat. Ty mi nabídl k prostudování na CD, které mi slíbil zdarma. Navíc mi sdělil, že si produkt můžu aktivovat na bezplatné telefonní lince, pokud mě informace na CD přesvědčí. Ujistil mě, že pokud si produkt nezaktivuji, nic se nestane a nebudu mít žádné závazky. Během rozhovoru ze mě pod mírným psychologickým nátlakem vymámil některé osobní údaje, které rovnou zapisoval do formuláře (později jsem zjistil, že jde o smlouvu). Postupně také předložení občanského průkazu a karty zdravotní pojišťovny, které si s kolegou okopírovali na kopírce. Prý pouze kvůli ověření mých údajů. Když jsem namítnul, že mi takové jednání připadá protiprávní, sdělili mi, že banky mají v tomto ohledu stejné pravomoci jako policie. Během celého procesu mi vůbec nevysvětlili, co mi vlastně nabízejí. Namísto toho mi předložili tři dokumenty k podpisu.

Samozřejmě jsem si začal číst podrobnosti. Prodejce mě sice ujistil, že si vše mohu klidně přečíst, ale jeho chování tomu neodpovídalo. Navíc jsem stál před stánkem, kde mi přímo za zády chodili lidé a nebylo ani kam se posadit. Taková situace byla podle mě záměrná. Smlouvy obsahovaly samozřejmě hned několik stran A4 popsaných malým písmem. Proto jsem se snažil udělat si hlavně rámcový přehled, o co vlastně ve smlouvě jde a jaké jsou její hlavní body. Až zde jsem zjistil, že mi vlastně nabízejí kreditní kartu. Když jsem řekl, že kreditní kartu asi nepotřebuji, odkázal mě prodejce opět na informační CD, které si mohu prostudovat a nemusím pak službu telefonicky aktivovat. Stejně tak o zpracování osobních údajů mi sdělil, že pokud službu nezaktuvuji, všechny mé osobní údaje budou SKARTOVÁNY PO UPLYNUTÍ JEDNOHO MĚSÍCE od dněšního dne (později jsem zjistil, že ve smlouvě se píše něco jiného). V podstatě byl každý můj dotaz využit k nátlaku na urychlení podpisu smluv a k dalším ujištěním, že se vlastně k ničemu nezavazuji. Z vysvětlení prodejce jsem nabyl dojmu, že po uplynutí lhůty se smlouva zruší, pokud nezaktivuji nabízenou službu. Proto jsem nakonec podepsal všechny tři dokumenty. Během jednání jsem nebyl schopen racionálně uvážit všechny své možnosti. Prodejce vždy odvedl řeč od všech mých pochybností a pokusů předčasně ukončit celé jednání.

Brzy po odchodu jsem si uvědomil, že jsem udělal něco, co jsem původně neměl v úmyslu a že jsem k tomu byl psychicky zmanipulován. Ale nenapadlo mě žádné vhodné řešení situace. Doma jsem si podrobně prostudoval podepsané listiny. Nikde jsem se nedočetl o zrušení smlouvy v případě, že nebudu službu aktivovat. (Pouze o tom, že nemám zapomenout kartu aktivovat.) Naopak jsem se dočetl, že jsem podepsal souhlas k využívaní mých osobních údajů po 4 roky. Z toho soudím, že mi v tomto ohledu PRODEJCE VĚDOMĚ A ZÁMĚRNĚ LHAL. Navíc je ve smlouvě uvedeno, že odvolání souhlasu ‘je považováno za porušení mých závazků či povinností vůči Bance v souvislosti s takovým bankovním produktem.’ Není mi z toho jasné, jaké následky pro mě takové odvolání potom může mít.

V textu jedné z listin se odkazují na podrobné znění Obchodních podmínek aj. na adrese www.citikarta.cz, ale žádné podrobnosti o aktivaci karty jsem tam nenašel. (Ani o tom, co se bude dít, pokud kartu nebudu aktivovat.)

Smlouvami a listinami mám na mysli následující dokumenty:
1) Žádost o Citi kreditní kartu (hlavní část obsahující většinu podmínek)
2) Potvrzení klienta o seznámení se s informacemi o volitelném Pojištění schopnosti splácet CreditShield k Citi kreditní kartě
3) Potvrzení klienta o podpisu žádosti o Citi kreditní kartu

Jakékoliv další informace rád doplním.

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 125 ze dne 2011-11-04

Vložil/vložila: Miroslava Volánková

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Citibank
Kraj:

Jihomoravský

IČ:

28198131

Web:

www.citikarta.cz

www.citikarta.cz
Dobrý den,
já přidávám také jednu velmi negativní zkušenost s touhle tzv. ‘bankou’. Musím souhlasit s předešlým příspěvkem. Praktiky této banky jsou velice nekorektní a pro obyčejné lidi neznalé zákona zavádějící, lživé a manipulativní. Ačkoliv se považuji za průměrně inteligentního člověka, taktéž ze mě udělali úplného hlupáka. To, že odchytávají občany na ulici a v hypermarketech, kde má člověk úplně jiné myšlenky a podléhá psychickému nátlaku a úplné ‘smršti’ informací, které si není schopen v klidu promyslet, bych chápala ze strany této banky jako promyšlený a velice mazaný trik, který je osvědčený mnoha jinými ‘prodejci’… Co ovšem vůbec nechápu a co jsem vůbec do dnešního dne netušila je fakt, že vám tato banka může PO TELEFONU něco nabídnout s tím, že si vše v klidu prostudujete později z materiálů, které vám zašlou poštou a rozhodnete se, zda produkt chcete nebo nikoliv a později se dozvíte, že už tento produkt využíváte (a tučně platíte) a ani o tom nevíte. Žádnou smlouvu vám nikdo domů nezašle, nic nepodepíšete, z ničím písemně nesouhlasíte a přesto vám banka sdělí, že jste po telefonu souhlasili a následně jste produkt nezrušili a tudíž ho máte a platíte a platíte. Já jsem přišla úplnou náhodou, že splácím ‘nějakých’ 299,-Kč MĚSÍČNĚ za připojištění ke kreditní kartě a vůbec jsem netušila, že jsem si něco takového vůbec dodatečně sjednala. Prý jsem byla kontaktována telefonicky jejich operátorkou, která mi nabídla připojištění ke kreditní kartě a já jsem souhlasila. Tímto mezi mnou a bankou vznikla ústní dohoda, která nepotřebuje žádné písemné ztvrzení. Kdyby v telefonu mluvili s kýmkoliv, kdo řekne moje jméno a datum narození (nikoliv rodné číslo, nějaké heslo nebo PIN apod.) a ten jim sdělil na všechny otázky ANO, tak je vše platné a odvolat je možné pouze velmi zapeklitou cestou. Jelikož mě po telefonu někdo ustavičně bombarduje nějakými výhodnými nabídkami a často po mé noční směně v práci, kdy jsem úplně vyčerpaná a nedokážu se na nic soustředit déle jak pár minut, ani bych se nedivila, že jsem na něco kývla a když jsem se probudila, už jsem o ničem nevěděla. To je prý ovšem můj problém. Abych to shrnula – více než 1 rok platím 299,-Kč za připojištění, o kterém nevím, že jsem si ho sjednala. Bojím se, že v téhle republice je možné snad úplně vše a i když podle mého názoru je banka povinná mi tyto peníze zpětně vrátit za klamné a neoprávněné sjednání jejich produktu, nedovolám se ničeho… Nevím kam se obrátit a chce se mi brečet:-(
Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 240 ze dne 2012-02-09

Vložil/vložila: Anonym

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Citibank
Kraj:

Jihočeský

IČ:

Neuvedeno

Web:

Neuveden

Varování před Citibank
Můj případ jen potvrzuje to, co již napsali přede mnou. Proto zde stručně vypíšu mé poznatky. Veškeré počítačové programy všech bank jsou nastavené tak, aby Vás mohli při jakémkoliv opomenutí čehokoliv penalizovat. O to víc to platí o Citibank a jejich kartách. Pracovníci Citibank jsou zmanipulováni k tomu, aby pracovali bezcitně jen s cílem Vás získat. Dokud nejste získán, můžete k nim na informační linku volat zdarma. Ale stejně vám neřeknou vaše všechny povinnosti – především, že s kartou musíte každý měsíc učinit nákup. Další negativní zkušenost je, že pokud jim voláte za své již jako majitel karty, tak vzteky zešílíte. Vy nemáte možnost komunikace přes mail, pouze telefonicky a za své – možná že i na tom vydělávají. Jejich systém vyžaduje zadávání čísel z karty a čísel z TPinu. Když to zadáte pomalu, máte smůlu, musíte znova, když to zadáte rychle, tak také musíte znovu. Když se nakonec dostanete nevím jak k operátorovi bez zadání čísel, tak Vás vrátí, že tam ty čísla musíte naťukat. To je prostě hnus. Ty jejich zaměstnanci na telefonech jsou opět naprogramovaní, aby vám jako poškrabaná gramofonová deska omílali jen to, že musíte zaplatit a vaše argumenty neberou. A každý z nich má zřejmě přehled jen o svém malém úseku působnosti – zřejmě proto, aby si nedokázali uvědomit celkové nastavení systému pro bezprávné postavení a oškubání klienta.
Kartu jsem po necelém roce zrušil díky tomu, že mi to muselo být nabídnuto, protože Citibank měnila smluvní podmínky. Jenže pak mi volala jejich pracovnice, abych si kartu obnovil. Myslel jsem si, že kartu obnovím případně poté, až mi pošlou novou smlouvu a já si ji projdu. Jenže POZOR, oni mi smlouvu svévolně obnovili jen na základě tohoto telefonátu a tvrdili mi, že je to tak v pořádku. Zřejmě to mají někde ve smlouvě drobnými písmenky, že to tak lze. Pozor, pokud si budete myslet, že to, že vám zasílají měsíční výpisy, kde vám bude naskakovat dlužní částka po několika korunách, je jejich omyl, tak se pletete. Oni to berou, že jste s nimi ve smluvním vztahu. A pak vám začnou účtovat penále po stovkách. To by však chtělo řešit zákonem, aby musela Citibank některá ustanovení ze smluv vypustit.
Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou