Categories
Articles

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

 

Seznam společností v databázi spotřebitelských zkušeností

Vložit další negativní zkušenost

Vložit další pozitivní zkušenost

 


Zobrazit všechny negativní zkušenosti

Zpět

Negativní zkušenost č. 68 ze dne 2011-09-02

Vložil/vložila: Pavel Žáček

Souhlasí: 2  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Bel & Blanc, IDEAL ČESKÁ s.r.o.
Kraj:

Hlavní město Praha

IČ:

26211459

Web:

Neuveden

Zničení obleku v čistírně Bel & Blanc
V červnu 2011 jsem ve společnosti Bel & Blanc, IDEAL Česká s.r.o. v pobočce OC Šestka nechal vyčistit kalhoty ke svému obleku zn. Blažek. V té době byly na předním dílu kalhot (v oblasti stehen) dvě malé skvrnky, jinak zcela nepoškozené.
Při vyzvednutí tamtéž mi bylo obsluhou oznámeno, že některé skvrny nebylo možné vyčistit. Při bližším ohledání jsem zjistil, že na kalhotech přibyly skvrny, které tam původně nebyly, že celý materiál je i mechanicky poškozen, vykazuje barevné změny a jsou na něm vydřená místa s třepícími se vlákny. Kalhoty jsou tedy zcela zničeny a oblek je nepoužitelný.
Podal jsem tedy reklamaci, avšak v pobočce B&B; není přítomen reklamační technik (v rozporu se zákonem). Reklamace byl zaslána do centrály společnosti.

O výsledku mě společnost neinformovala, pouze po mém dotazu (40 dní po podání) mi sdělili, že výsledek je k dispozici na pobočce (na té, kde reklamace nevyřizují).
Reklamace byla zamítnuta, kalhoty jsem si prý sám poškodil páskem… ??
Vše doplněno znaleckým posudkem o rozsahu téměř celé 1 strany A4, který bez jakéhokoli zkoumání pouze slovně uvádí totéž, co zmíněná společnost. Ani 1 fotografie, nebo snad nějaké zkoumání. Znalec se specializací na krajky však má moc, vyplývající z kulatého razítka…

Takže teď mohu celý oblek, který jsem měl 5x na sobě, vyhodit.

BEL & BLANC NEVER MORE!!!

Reakce firmy:
Firma vložila zkušenost a ta je prověřována
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 166 ze dne 2011-12-19

Vložil/vložila: Andrea Šretrová

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Bel & Blanc, OC Novy Smichov, resp. jejich svadlen
Kraj:

Hlavní město Praha

IČ:

Neuvedeno

Web:

Neuveden

neuspesna reklamace
Do spolecnosti Bel & Blanc na Novem Smichove jsem si dala vymenit zip na sukni (nutno podotknout, ze tato sukne je moji srdecni zalezitosti). Po 3 tydnech jsem si ji byla vyzvednout, doma po vyzkouseni jsem zjistila, ze: a) zip je nasity tak, ze vytvari na boku bouli, tudiz cela sukne pusobi dost deformovane, b) sukne byla nejakym zpusobem zuzena (sotva jsem se do ni oblekla), c) poutka na pasek byla presita na jina mista a zvetsena. Okamzite druhy den jsem dala sukni k reklamaci. Po dalsich 3 tydnech jsem se dozvedela (mimochodem jsem musela volat sama, jinak by se mi zrejme vubec neozvali), ze reklamace byla zamitnuta a ze jsem si sukni sama takto ponicila tim, ze jsem ji vyprala. Je treba uvest, ze sukni jsem od vyzvednuti po uprave do predani k dalsi reklamaci neprala. Pani Vilimova mi znicila moji nejoblibenejsi sukni a evidentne nechce za spatnou praci nest zadnou odpovednost.
Reakce firmy:
Firma vložila zkušenost a ta je prověřována
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 292 ze dne 2012-04-12

Vložil/vložila: Sendy

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
Bel&blanc;
Kraj:

Hlavní město Praha

IČ:

Neuvedeno

Web:

Neuveden

Čištění podprsenky… NEDOPORUČUJI!!!
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak mohu přistupovat v tomto případě.

Do čistírny bel&blanc; jsem si dala vyčistit 4 podprsenky, 3 hladké mírně vystužené, s kosticemi a jednu krajkovou s kosticemi.
Chtěla jsem si nechat vyčistit ještě lyžařské zimní rukavice. Pani v cistirne mi oznámila, že rukavice nepřijme, mohly by se obrátit naruby a poničit.
Druhy den jsme si vyzvedla vyčištěné podprsenky. Doma jsme je chtěla zařadit do prádla, ale byla jsem nemile překvapena. Podprsenky byly pomačkané, krajková měla dokonce zničené zapínání(vytržení háček), otočená krajka a z černé podprsenky se stala nǎsedivělá flekatá věc. Barva prěd cistenim vubec neodpovídá (mám k podprsence kalhotky, obe veci jsem na sobe mela cca 3x a před cistenim byly obe věci barevně totožné).
Odnesla jsem tedy podprsenku behem nekolika minut po vyzvednuti do cistirny na reklamaci. Pani v čistírně mi oznamila, že sama by si nikdy podprsenku do cistirny nedala, v reklamačním řádu je uvedeno, že za knofliky atd.neruci, že každá ženská má vědet, že podprsenky se perou v ruce a podobné rady. (v reklamačním řadu jsem s etake docetla, ze zamestnanci postupuji dle etiket na obleceni) Zavolala jsem tedy vedoucí, ta nechala pracovnici vystavit reklamační protokol. Při vyplňováni se mě pani prodavačka tázala, zda mám doma účtenku. Jelikož mám čistírnu kousek od domu, vydala jsem se hledat účtenku. Našla jsem ji a přinesla do čistírny. Pani v čistírně mezi tím přežehlila krajku a košičky vypadali oba stejne. Na účtenku se paní ani nepodivala, pouze mě nechala vyplnit cenu a podepsat protokol. Ještě dodala, že mi to stejně nijak nevyreklamují, pouze spraví a to muže udělat i ona, že to dá ke krejčímu a za 2 dny si to budu moci vyzvednout a ne čekat 30dni. To jsem odmítla s tím, že trvám na vyjádření reklam.odd. Do reklamačního protokolu jsem nebyplňovala s čím jsem nespokojena, pouze že žádám o opravu háčku.
Dalši den jsme zjistila, že další 2 podprsenky se během čištění srazily, kostice mě tlačí a prsa ‘přetékají’ zvláštní je, že problé se vyskytl pouze u dvou podprsenek ( velikost je u všech stejná). Třetí je v velikostně stejná i barva zůstala černá.
Podprsenky nejsou žádnou levnou levnou záležitosti.
Krajková v reklamaci je značky marks&spencer; za 720,-
Další 3 jsou značky Huber z prodejny Skiny každá okolo 1.000,- 

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou