Categories
Articles

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

 

Seznam společností v databázi spotřebitelských zkušeností

Vložit další negativní zkušenost

Vložit další pozitivní zkušenost

 


Zobrazit všechny negativní zkušenosti

Zpět

Negativní zkušenost č. 22 ze dne 2011-06-02

Vložil/vložila: R.S.

Souhlasí: 8  

  Nesouhlasí: 1

Se společností:
AAAAuto
Kraj:

Ústecký

IČ:

Neuvedeno

Web:

www.aaaauto.cz

Záruka zdarma, ale za Vaše peníze!
Dobrý den!

Nedávno jsem v autobazaru AAAAuto v Ústí nad Labem zakoupil osobní vůz Škoda Octavia Combi a chtěl bych se s Vámi podělit o mou zkušenost s tímto nákupem.

Na voze byla uvedena kupní cena 140.000,- Kč a v ceně měla býti zdarma zahrnuta cena pojištění závad Carlife. Celková cena při nákupu sice souhlasila, ale to tím způsobem, že ‘Kupní smlouva’ byla vystavena na částku 131.198,- Kč a dále mi byla vystavena faktura, kde byly uvedeny následující položky za ‘Ostatní zboží a služby’ a to:
Příprava vozu k prodeji 675,- Kč
Pojištění Carlife 8800,- Kč
Navigace 1,- Kč

Na základě této faktury jsem přesvědčen, že pojištění Carlife, které mělo býti zdarma, mi bylo účtováno nad rámec kupní ceny vozu a považuji tento přístup za klamání spotřebitele. Domnívám se také, že kdybych do 7-mi dnů auto vrátil (což umožňují podmínky autobazaru AAAAuto), tak mi bude vrácena pouze kupní cena uvedená v Kupní smlouvě a nikoli celá cena i s pojištěním Carlife! I přes údaje uvedené ve faktuře mi společnost AAAAuto tvrdí, že pojištění Carlife hradila ze svého! Kdyby mi vystavili kupní smlouvu na konečnou částku bez vypsání položky za pojištění Carlife, tak nic nenamítám, ale takto napsanou fakturu považuji za výsměch zákazníkovi. Bylo mou hloupostí, že jsem ve spěchu vše nejdříve neprostudoval, ale takový přístup mi připadá jako velmi nesolidní.

Dále jsem si vlastní hloupostí nevšiml, že smlouva je podepisována podle Obchodního zákoníku a nikoli Občanského zákoníku, který lépe chrání běžné občany. Na tuto okolnost jsem nebyl při podepisování smlouvy upozorněn a telefonicky mi bylo sděleno, že společnost AAAAuto je obchodní společnost, která smí sepisovat smlouvy pouze podle Obchodního zákoníku, což je nesmysl! Sdružení SOS mě ovšem uklidnilo, že pokud jsem soukromá osoba, mám stejná práva, jako bych smlouvu podepisoval podle Občanského zákoníku!

Navíc pojištění Carlife v ceně 8800,- Kč hradí dvě závady do výše 10.000,- Kč, což je dle mého názoru pojištění značně nevýhodné a uvítal bych místo této pojistky, aby kupní smlouva byla sepsána podle Občanského zákoníku a firma AAAAuto měla větší zodpovědnost za skryté vady na půl roku dle Občanského zákoníku.

Jak se říká: ‘Každá sranda něco stojí’! Chtěl bych tímto pozornit potenciální zákazníky společnosti AAAAuto, že tato společnost sepisuje kupní smlouvy pouze podle Obchodního zákoníku a že pojištění Carlife jim bude účtováno a to nikoli zdarma!

R.S.

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 86 ze dne 2011-09-15

Vložil/vložila: Roman Vejražka

Souhlasí: 5  

  Nesouhlasí: 1

Se společností:
AAAAuto
Kraj:

Jihomoravský

IČ:

Neuvedeno

Web:

www.aaaauto.cz

www.aaaauto.cz
Negativní zkušenost s nákupem automobilu 14.9.2011 v AAAAuto.cz, pobočka Brno.
Spíše nedoporučuji nákup vozu v AAAAuto.cz

14.9.11 Zakoupen automobil 320 000Kč s DPH, takto komunikováno prodejním pracovníkem AAAAuto.cz, tato cena inzerována www.aaaauto.cz

– automobil rezervován prostřednictvím
aaaauto.cz, tlf. call centrem proveden
kontakt – bezvadně, domluvena schůzka na určitý čas

Poté:

– při osobní návštěvě v Brně na recepci v přízemí
AAAAuto.cz nikdo není ( absolvoval jsem
celkem 3 návštěvy, 3 x nikdo nebyl. Prodejní
pracovníci leštili přední okna automobilům,
prodejní pracovníci spolu hovořili, zákazníka
u recepce si nevšímali, atd. ). To už
nehovořím o dohodě času schůzky prostřednictvým call centra
kontaktu v daném místě – prostě nikdo na vás,
v dohodnutý čaa opravdu nečeká..v případě, že rádi hledáte na parkovišti muže
v modrých košilích, je tu příležitost pro hledání 🙂

Další následná negativa z pohledu zákazníka:

– až při samotném podpisu Kupní smlouvy, sepsané dle obchodního zákoníku, se
dočtete, že cena byla ponížena na 310 000Kč s DPH, další
položka faktury je nějaké pojištění Carlife v hodnotě cca 10000Kč s
DPH a další položka faktury je přistavení a
nachystání automobilu k prodeji cca 800Kč s
DPH. Nikdo Vám nic doopředu zásadně NEŘEKNE,
neinformuje o této skutečnosti.
( také to mj. může signalizovat účetní
přesunutí 10 tis. do služeb ..atd, a také
nevracení celé kupní ceny zákazníkovi v případě odstoupení od Kupní
smlouvy )

– písemný předávací protokol – to je sama kapitola pro sebe, zejména u
automobilů, které mají najeto více jak 100tis. km. ( AAAAuto.cz se zřejmě
snaží předem ‘jistit’ pro případné právní spory z hlediska technických závad
atd. U takového automobilu je v protokolu, téměř u každé technické součásti
automobilu, uvedeno – ve špatném stavu ( např. převodovka, motor, výfukové
potrubí, atd. ). Samozřejmě, při komunikaci s AAAAuto, a.s., při samotném
prodeji, nejste informován o tom, že automobil,je ve špatném technickém
stavu – jak je uvedeno v předávacím protokolu.
Předávací protokol poprvé uvidíte samozřejmě až při podpisu Kupní smlouvy.

Dále už jen ‘ doplnění ‘ realizování obchodní činnosti AAAAuto, a.s. – např.:

– obchodní pracovníci se Vás neustále dotazují,
jakým způsobem budete platit. Samozřejmě je
motivuje platba na splátky. Je to cítit.
A to je business další. A také další business
pro mladé ‘drive-ované’ pracovnice oddělení
AAAAuto.cz, mj. další cca hodinu si počkáte..
Při vašem sdělení, že zaplatíte
hotově ..jste v podstatě vnímán jako ‘
obtěžující hmyz ‘ – osobní zkušenost

– při testovací jízdě se zeptáte: ‘ byl
automobil havarován? Odpověď zní ‘ nebyl
bouraný, podíváme se za chvilku do počítače.
Po shlédnutí monitoru počítače řečeno, nebyl
havarován.
Poté po cca hodině čekání na vyhotovení
potřebných písemností administrativní
pracovnicí, předložen také písemný protokol
a v něm máte uvedeno, automobil havarován,
automobil poškozen. ( následně se dozvíte
pohádky, záleží, jak bujnou fantazii daný
prodejní referent má, se seriozní informací
bohužel nepočítejte – osobní zkušenost )

– v zakoupeném automobilu nebudete mít
trojuhelník, lékarničku, sadu žárovek

– při komunikaci mezi pracovnicemi AAAAuto.cz
Brno, čekajíce na vyhotovení
administrativních dokumentů, jako zákazník
uslyšíte z vedlejší kanceláře slova ‘ do
pr..atd.’, no comment

Ať žije dobrodružství 🙂

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 264 ze dne 2012-02-25

Vložil/vložila: kPNoNubRe

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
AAAAuto
Kraj:

Karlovarský

IČ:

Neuvedeno

Web:

www.aaaauto.cz

www.aaaauto.cz
Wait, I cannot fathom it being so striaghftorward.
Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 368 ze dne 2012-08-20

Vložil/vložila: Jindřich Lerek

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
AAAAuto
Kraj:

Ústecký

IČ:

Neuvedeno

Web:

www.aaaauto.cz

www.aaaauto.cz
Jsou to sprostí popdvoníci a k tomu není co dodat vůbec nerespektují zákony a jen využívají dírách v nich obsažených a naších zákonech povolených.Tvrdí že jsou majiteli všech vozů ale nechovají se tak jak by mneli.Podle mého je levně nakoupit a draze prodat tak toto jednání zavádí podvodem.
Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Negativní zkušenost č. 375 ze dne 2012-08-30

Vložil/vložila: Anonym

Souhlasí: 0  

  Nesouhlasí: 0

Se společností:
AAAAuto
Kraj:

Olomoucký

IČ:

Neuvedeno

Web:

www.aaaauto.cz

Rozporuplné zkušenosti
Mé zkušenosti s Áčky jsou rozporuplné:
1. Před rokem a půl jsem kupoval Octu I s poctivými 25 000 km (ověřeno na CEBIA a v prodejní síti Škoda). Cena byla sice brutální, ale bylo to poctivé auto, na kterém nebylo co zkazit. I mně ovšem dali podepsat, že za bezmála čtvrtmilion kupuji vrak. Proti tomu jsem se ohradil a do protokolu jsme napsali, že stav toho a toho dílu odpovídá počtu najetých kilometrů. Když někde uváděli korozi, chtěl jsem pořídit fotodokumentaci a přiložit ji ke smlouvě. Najednou koroze nebyla, takže jsme ji vyškrtli z protokolu. Auto jezdí a je zcela v pořádku.

2. Včera jsem se byl v Olomouci podívat na Octu II 4×4. Ještě když jsme k tomu autu šli, prodejce mě informoval, že auto je nebourané. Chachá! Buchlé levé přední světlo, zaražené 5 mm do plechu. Oba světlomety lepené. ‘A proč vám to, pane, vadí,’ zeptal se mě prodejce. ‘Protože když se to uvnitř orosí, nebudu nic vidět a odejdou xenony,’ já na to. ‘A už se to rosí?’ zeptal se mě ten arogantní blb. Na to jsem se ho zeptal, zda na něj působím dojmem idiota. S tím jsme se také rozešli.

Takže moje zkušenosti s Áčky: 70:30 veprospěch negativ.

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou

Starší