Seznam negativních spotřebitelských zkušeností
Seznam společností v databázi spotřebitelských zkušeností
Vložit další negativní zkušenost
Vložit další pozitivní zkušenost
Zobrazit všechny negativní zkušenosti
| Negativní zkušenost č. 100 ze dne 2011-09-30
Vložil/vložila: Jiří Nový |
Souhlasí: 3
Nesouhlasí: 2 |
||
| Se společností: A3 Olympia Teplice |
Kraj:
Ústecký |
IČ:
26350823 |
Web:
Neuveden |
|
Boty Nike Přítelkyně si koupila boty Nike v A3 Sportu v Olympii v Teplicích. Po roce a něco (kdy přes zimu se půlroku nenosili a nebili to jediné boty, které nosila) se jí rozlepili špičky u obou bot. Prodejce reklamaci ochotně přijal a navíc ještě připsal popraskaný materiál po vnějších a vnitřních stranách bot. Dnes jsme šli boty vyzvednout, ale byli jsme nemile překvapeni, když nám bylo sděleno, že reklamace nebyl uznána. Vyjádření reklamačního oddělení A3 Sport je následující: Zboží bylo důkladně prohlédnuto, ale v tomto směru nebyla shledána žádná výrobní ani materiálová vada, která by zapříčinila vznik reklamovaného poškození. Pokud vezmeme v úvahu celkový vzhled a charakter poškození, je zřejmé, že se jedná o poškození mechanického původu z titulu nesprávné údržby. Obuv není neomezeně odolná působení vlhkosti. Uváděný defekt vznikl pravděpodobně nedostatečným vysušením. Na obuv mělo negativní vliv, že byla několikrát promočená následně používaná nedostatečně vysušená. Nedostatečně vysušená obuv se rychleji opotřebovává. Z tohoto důvodu nemohu reklamaci akceptovat. Tímto je pro nás reklamace vyřízena. Výrobek se jakostně shoduje s ostatními druhy výrobků této řady a nevykazuje známky zhoršení kvality materiálu, které by měli vliv na uvedené poškození. Do reklamačního řízení spadají pouze závady výrobního, či materiálového charakteru, nikoliv vady způsobené nesprávnou údržbou, poškozením, popř. opotřebením. Upozornění: Z výkladu občanského zákoníku vyplývá, že opotřebení při použití a mechanickém poškození nelze považovat za vadu! Dosáhli tím toho, že si tam boty už nikdy nekoupím, ostatním doporučím to samé a nejraději bych se obrátil na nějakého znalce. Protože normálním nošením, občas i za deště by zákazník neměl přijít o záruku. |
|||
|
Reakce firmy: SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci zde. Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě. |
|||
| Další záporné zkušenosti s touto firmou | Kladné zkušenosti s touto firmou | ||
| Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou | Vložit kladnou zkušenost s touto firmou | ||
