Categories
Articles

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

Seznam negativních spotřebitelských zkušeností

 

Seznam společností v databázi spotřebitelských zkušeností

Vložit další negativní zkušenost

Vložit další pozitivní zkušenost

 


Zobrazit všechny negativní zkušenosti

Zpět

Negativní zkušenost č. 100 ze dne 2011-09-30

Vložil/vložila: Jiří Nový

Souhlasí: 3  

  Nesouhlasí: 2

Se společností:
A3 Olympia Teplice
Kraj:

Ústecký

IČ:

26350823

Web:

Neuveden

Boty Nike
Přítelkyně si koupila boty Nike v A3 Sportu v Olympii v Teplicích. Po roce a něco (kdy přes zimu se půlroku nenosili a nebili to jediné boty, které nosila) se jí rozlepili špičky u obou bot. Prodejce reklamaci ochotně přijal a navíc ještě připsal popraskaný materiál po vnějších a vnitřních stranách bot. Dnes jsme šli boty vyzvednout, ale byli jsme nemile překvapeni, když nám bylo sděleno, že reklamace nebyl uznána. Vyjádření reklamačního oddělení A3 Sport je následující:

Zboží bylo důkladně prohlédnuto, ale v tomto směru nebyla shledána žádná výrobní ani materiálová vada, která by zapříčinila vznik reklamovaného poškození. Pokud vezmeme v úvahu celkový vzhled a charakter poškození, je zřejmé, že se jedná o poškození mechanického původu z titulu nesprávné údržby. Obuv není neomezeně odolná působení vlhkosti. Uváděný defekt vznikl pravděpodobně nedostatečným vysušením. Na obuv mělo negativní vliv, že byla několikrát promočená následně používaná nedostatečně vysušená. Nedostatečně vysušená obuv se rychleji opotřebovává. Z tohoto důvodu nemohu reklamaci akceptovat. Tímto je pro nás reklamace vyřízena. Výrobek se jakostně shoduje s ostatními druhy výrobků této řady a nevykazuje známky zhoršení kvality materiálu, které by měli vliv na uvedené poškození. Do reklamačního řízení spadají pouze závady výrobního, či materiálového charakteru, nikoliv vady způsobené nesprávnou údržbou, poškozením, popř. opotřebením. Upozornění: Z výkladu občanského zákoníku vyplývá, že opotřebení při použití a mechanickém poškození nelze považovat za vadu!

Dosáhli tím toho, že si tam boty už nikdy nekoupím, ostatním doporučím to samé a nejraději bych se obrátil na nějakého znalce. Protože normálním nošením, občas i za deště by zákazník neměl přijít o záruku.

Reakce firmy:
SOS nemůže ověřovat hodnověrnost všech vložených zkušeností. Proto firmy, kterých se tato zkušenost týká, mohou zaslat svou reakci
zde.
Její rozsah by měl být přiměřený. Reakci po kontrole následně zveřejníme na tomto místě.
Další záporné zkušenosti s touto firmou Kladné zkušenosti s touto firmou
Vložit další zápornou zkušenost s touto firmou Vložit kladnou zkušenost s touto firmou